Günümüzde güvenlik oldukça önemli bir durum haline gelmiştir. Buna göre de hemen her kurum ve kuruluşlar, insanlar güvenliklerine oldukça önem vermekte ve bunun için birçok yöntemler denemektedir. Bu yöntemlerin içinde ise parmak izi sistemleri oldukça önemlidir.

Teknolojinin getirdiği yenilikler sayesinde alışılagelmiş güvenlik sistemleri yerini son sistem programlarla çalışan güvenlik sistemlerine bırakmıştır. Parmak izi sistemleri ise gelinen güvenlik açığını en iyi kapatan sistemlerden biridir.

Parmak izi sistemi nedir?

Parmaklarımız oldukça gelişmiş bir sistem içinde çalışır. Deri üzerinde oluşan kabarcık şeklindeki çizgiler her insan yapısında farklıdır ve kişinin kimliğini içinde saklar. Bu parmak izi sayesinde her türlü kriminal durum çözülebilmektedir. Soygunlar özellikle alınan bu parmak izi sayesinde suçluların peşine düşülmesini sağlar.

Parmak izi sistemi de bu doğrultuda çalışan ve kişinin kimliğini oluşturan ve giriş yaptığı bölüme kolaylıkla girmesini sağlayan bir bütünün parçasıdır. Günümüzde artık sadece güvenlik anlamında değil özellikle bankaların bankamatik sistemlerinde de parmak izi sistemi oldukça önemli bir yer tutmaya başlamıştır. Kişiler bu sayede herhangi bir banka kartı kullanmadan sadece parmak izi sayesinde banka işlemlerini bankamatiklerden kolaylıkla halledebilmektedirler.

Parmak izi sistemi nerelerde kullanılır?

Parmak izi sistemi oldukça geniş bir alanda kullanılmaya başlandı. Özellikle, fabrika ve depolar, bankamatikler, karakollar, oteller, havaalanları, girilmesi bazı kişilere hak görülmüş yerler parmak izi sisteminin kullanıldığı yerlerdir.

Kaç çeşit parmak izi sistemi vardır ve faydaları nelerdir?

Parmak izi sistemleri “optik parmak izi okuma”, “ultrasonik parmak izi okuma” ve “kapasitif parmak izi okuma” olmak üzere üç çeşittir. Parmak içi sisteminin avantajları oldukça fazladır. Bu avantajların içinde herhangi bir kayıp yaşanmaması sayılabilir. Kişilerin kaybetmesi, unutması, çaldırması ya da bozulması gibi bir durumla karşılaşmazlar. Hızlı işleyen bir sistemdir. Herhangi bir başka aparat ya da kart kullanımına ihtiyaç olmadan direk kişilerin parmak izi ile çalışan bir sistemdir. Kişilerin parmak izi alındıktan sonra giriş yapacakları bölgeye tanıtılarak herhangi bir aparat kullanmadan direk parmak izi ile giriş çıkışlarının sağlanması kişiye hem zaman kazandırır hem de herhangi bir problemle karşılaşılmaz. İstenilen yere kolaylıkla yerleştirilen bir sistemdir.

Sentez Güvenlik olarak her zaman müşteri memnuniyetini ön planda tuttuğumuz kuruluşumuzda kalite ve profesyonel çalışma sistemi ile her zaman müşterimizin isteklerini yerine getirmeyi amaç edindik. Siz de firmamız Sentez Güvenlik ile çalışmak istediğiniz zaman tek yapmanız gereken sitemiz üzerinden bize ulaşmaktır.