Güvenlik sistemleri her geçen gün daha çok gelişmekte ve teknolojinin son sistemleri sayesinde en çok tercih edilen güvenlik sistemleri arasında IP kamera sistemleri gelmektedir.

IP kamera sistemleri geliştirilmeden önce en fazla tercih edilen analog güvenlik sistemleri vardı. Günümüzde hala analog sistemler kullanılmaktadır. Ancak yavaş yavaş analog sistemler yerine IP kamera sistemleri almaya başlamıştır.

IP kamera sisteminin farkı nedir?

Güvenlik kamera sistemleri olarak hazırlanan IP kamera sistemleri hemen hemen her devlet ve kamu kuruluşlarında kullanılmaya başlamıştır. Analog sistem ile IP kamera sistemleri arasında fiyat farkı vardır. Tabi bu ne kadar IP kamera sistemleri için dezavantaj olsa da güvenlik söz konusu olduğu için kamu kurum ve kuruluşları, devlet kurumları güvenliğin en üst düzey olmasını istedikleri için IP kamera sisteminin kurulmasını özellikle istemektedirler.

Analog kamera sistemlerine göre oldukça yüksek çözünürlük özelliğine sahip olan IP kamera sistemleri güvenlik bakımından oldukça yüksek kaliteye ve profesyonelliğe sahiptir.

Gerek fiyatları olsun gerek kurulum aşaması olsun ne kadar analog kamera sistemlerinden farklı olsa da IP kamera sistemleri günümüzde oldukça fazla tercih edilen güvenlik sistemlerinin başında gelmektedir. Bunun en önemli sebebi de çözünürlüklerinin en üst seviyede olmasıdır.

Eğer siz de yüksek çözünürlüklü ve profesyonel çalışan IP kamera sistemlerinden yararlanmak istiyorsanız Sentez Güvenlik kalite ve güvencesi altında sitemizi ziyaret ederek tüm hizmetlerimizi yakından inceleyebilir ve sitemiz üzerinde bulunan telefon numaralarından bizlere rahatlıkla ulaşabilirsiniz.