Parmak izi deformasyonuna karşı ya da farklı şekilde bozulma olmuş parmak izine karşı biometrik tanıma çözümü ile kullanılan damar tanıma cihazı en gelişmiş güvenlik sistemidir. El damar yapısı kızıl ötesi ışınlar ile haritası çıkarılarak sistem işletilir.

Damar tanıma sisteminin özellikleri nelerdir?

Damar tanıma sisteminin özelliklerinin arasında ilk başta gelen kullanıcı kişinin damar sıcaklığı analizini yapmasıdır. Bu özelliği ile birlikte kopyalanamaz ve cansız el okumayı ayırt ederek geçersiz kılar. Damar tanıma sisteminde direk el teması olmaz. Bu yüzden daha hijyenik ve sağlıklıdır. Yoğun kullanıcılı yerlerde oldukça sık tercih edilen damar tanıma sistemi kopyalanamadığı için de güvenlik açısından oldukça önem kazanır.

Damar tanıma sistemi özellikle maksimum kullanılabilirlik sağlar. Sistemin işlemesi için minimum kullanıcı eforu ve bilgisi gerekir. Damar tanıma sistemlerinde performans düşüklüğü görülmez.  Özellikle şantiye, askeriye, fabrikalar hatta kesik ellerde oldukça performans gösteren bir sistemdir.

Damar tarama sisteminin avantajları nelerdir?

Damar tarama sistemlerinin birçok avantajı vardır. Stabilite bakımından uzun süre başarılıdır. Performans açısından hızlıdır. Kullanılabilirlik açısından tam bir kolaylık ve rahatlık sağlar. Güvenlik açısından oldukça sıkıdır ve kopyalanamaz. Tanıma başarı oranı %99.98 oranındadır.

Damar tanıma sisteminin kullanım alanları nerelerdir?

Damar tanıma sistemlerinin kullanım alanları arasında bankaların atm cihazları, hastaneler, personel devam kontrolü, geçiş kontrolleri, web tabanlı kimlik uygulamaları, sistem oturum açma işlemleri gibi alanlarda oldukça sık kullanılmaktadır.

Damar tarama sistemlerinden yararlanmak için Sentez Güvenlik olarak müşteri memnuniyetini sunmak için sizinleyiz. Sitemizi ziyaret ederek tüm hizmetlerimizi görebilir, kaliteli ve profesyonel hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.