Belirlenmiş alanların belli zaman aralıklarında kontrol edilerek güvenliğinin sağlandığı, görevleri boyunca yerlerinden ayrılmadan bulunduğu alanın güvenliğini sağlayan sistemler bekçi tur sistemi olarak adlandırılır.

Bekçi tur sistemi nasıl çalışır?

Bekçi tur sistemi güvenlik tomu, kontrol noktası, kontrol programı ve akıllı kalem olmak üzere dört birim tarafından raporlama sistemiyle çalışır. Güvenlik görevlisinin elinde bulunan tomu akıllı kalem ile görev yeri ve saati belirlenir ve görevli görevine başlamış olur. Tüm görev bölgesini belirlenen saatlerde yerine getirerek gerekli raporlamanın hazırlanmasına yardımcı olur. Günlük, haftalık ve aylık olarak hazırlanabilen bu raporlar sayesinde bölgenin güvenliği sağlanarak herhangi bir aksaklıkta rapor vermek oldukça kolay ve rahat olmaktadır.

Akıllı kalem raporlaması nasıl yapılır?

Güvenlik görevlilerinin kullandığı tomu akıllı kalem sayesinde program açılarak seçilen zaman dilimleri arasında güvenlik elemanının belirlenen saatlerde görevini yerine getirip getirmediği kontrol edilmiş olur. Bölgeyi hangi görevlinin doğru saatlerde dolaşıp dolaşmadığı anlaşılmış olur. Görev bölgesindeki yerini terk edip etmediği, doğru zamanlarda tur atıp atmadığı, güvenlik bölgesi dahilinde bulunan görev yerine gidip gitmediği bu raporlama sayesinde rahatlıkla analiz edilebilmektedir.

Bekçi tur sisteminin kullanım alanları nerelerdir?

Bekçi tur sisteminin kullanım alanları arasında hastaneler, fabrikalar, güvenlik bölgesi içinde olan bölgeler, büyük plazalar sayılabilir.

Siz de Sentez Güvenlik kalitesi ve profesyonelliği altında bekçi tur sistemlerinden yararlanmak istiyorsanız sitemiz üzerinden telefon numaralarımıza ulaşabilir ve diğer hizmetlerimiz hakkında da detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.