Hem güvenlik hem de şirketlerin işletme faaliyetleri yönünden önemli olan güvenlik sistemleri Access kontrol sistemleri sayesinde gerçekleştirilir. Bilgisayar sistemlerine erişim yetkisini oluşturan geçiş kontrol sistemlerinin başında gelen Access kontrol sistemleri yapının fiziki koruması anlamına gelir. Access kontrol sistemleri, kapı, kilit, dijital okuyucu ve kontrol panelinden oluşur. Üst düzey güvenlik kontrol sistemi olarak da bilinir.

Access kontrol sistemleri nasıl çalışır?

Access kontrol sistemleri, kurulan sisteme bağlı olarak kişilerin hangi zaman dilimlerinde giriş ve çıkış yaptığı mantığına göre çalışan sistemlerdir. Buna bağlı olarak tüm giriş çıkışlar rahatlıkla kontrol edilerek rapor hazırlama olanağı tanınır.

Access kontrol sistemleri nerelerde kullanılır?

Güvenliğin önemli olduğu alanlarda tüm kapı ve giriş çıkış alanlarının kontrolü, Access kontrol sistemleri ile rahatlıkla yapılabilmektedir. Özellikle yönetim binaları, ofisler, plazalar, fabrikalar, hastaneler, laboratuvarlar başta olmak üzere birçok alanda rahatlıkla ve kolaylıkla kullanılabilmektedir. Kurulan Access kontrol sistemleri sayesinde tüm giriş çıkışlar, tarih, saat ve kişi olarak tüm bilgileri raporlanabilmekte ve herhangi bir sorun ya da güvenlik açığı sonucunda bu bilgiler oldukça işe yaramaktadır. Güvenli bir kontrol geçiş sistemi olduğu için sık tercih edilen kontrol sistemleri içinde yer almaktadır.

Access kontrol sistemlerinden Sentez Güvenlik kalite ve profesyonelliği ile yararlanmak için yapmanız gereken tek şey sitemiz üzerinden telefon numaralarımızı aramaktır. Bize ulaştığınız anda gerekli tüm bilgileri alabilir ve diğer hizmetlerimizi de yakından görme ve bilgi alma şansına sahip olabilirsiniz.